KONST / Litografier / Färglitografi 12555405
*
nr 1255 5405
Mats Norryd
(1944-1989), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 172/250. Motivet: 47x75 cm
Mats Norryd, född 1944 i Halmstad, död 1989 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 maj 2019
kl 19:33:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/5 13:28:56
1
100 kr
18/5 16:31:32
2
150 kr
20/5 17:36:05
3
300 kr
20/5 17:39:11
2
700 kr
20/5 17:41:13
3
600 kr
20/5 17:41:13
2
700 kr (Budbetjänt)
20/5 17:41:31
3
1.000 kr
20/5 19:27:41
2
Vinnande bud
20/5 19:28:07
3
1.200 kr
20/5 19:28:07
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Mats Norryd
Mats Norryd, född 1944 i Halmstad, död 1989 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Mats Norryd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad mats norryd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28
-
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:54
-
6113 Färglitografi
Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:15
*
Mats Norryd
Mats Norryd, född 1944 i Halmstad, död 1989 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Mats Norryd
nr 1255 5405
Mats Norryd
(1944-1989), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 172/250. Motivet: 47x75 cm
Mats Norryd, född 1944 i Halmstad, död 1989 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 maj 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/5 13:28:56 | 1 | 100 kr |
18/5 16:31:32 | 2 | 150 kr |
20/5 17:36:05 | 3 | 300 kr |
20/5 17:39:11 | 2 | 700 kr |
20/5 17:41:13 | 3 | 600 kr |
20/5 17:41:13 | 2 | 700 kr (Budbetjänt) |
20/5 17:41:31 | 3 | 1.000 kr |
20/5 19:27:41 | 2 | Vinnande bud |
20/5 19:28:07 | 3 | 1.200 kr |
20/5 19:28:07 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Mats Norryd
Mats Norryd, född 1944 i Halmstad, död 1989 i Stockholm, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Mats Norryd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad mats norryd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36 -
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28 -
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:54 -
6113 Färglitografi
Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:15